REGISTRÁCIA  |  PRIHLÁSENIE

Mapka strediska
Mapky strediska

http://www.lnc.sk
 Levoča Nordic Centrum


LNC Levoča
Levoča Nordic Centrum
Administrátori
strediska:

lnclnc.sk

LEVOČSKÉ VRCHY
Levočské vrchy - Krúžok

SNEHOVÉ SPRÁVY - Levočské vrchy  
Dátum Stredisko Trasa Sneh Kvalita Úprava Pridal  
10.1.2024  Levočské vrchy  Areál Levoča Nordic Centrum
Areál Levoča Nordic Centrum 
5 až 25 cm  tvrdý podklad s popraškom  upravené takmer v celej dĺžke  igorva 


| 6.2.2018 | Marián Baláž | Čítané 2412x | 3 príspevky v diskusii
Slovenský pohár v behu na lyžiach
Trate budú počas pretekov uzavreté

9- 11.2.2018 Slovenský pohár v behu na lyžiach- Trate počas pretekov pre verejnosť uzavreté!

Važení priaznivci bežeckého lyžovania s dôvodu organizácie pretekov v behu na lyžiach počas najbližšieho víkendu budú trate pre verejnosť uzavreté a to v dňoch a čase:

10.2.2018 (sobota)- v čase od 8 do 13.30 hod
11.2.2018 (nedeľa)- v čase od 8 do 14.30 hod

Prosíme všetkých návštevníkov o dodržiavanie obmedzenia počas vyššie uvedených hodinách. V pripade vstupu na trate, kde budú prebiehať preteky, budú návštevnici vykazaní členmi organizačného výboru pretekov.
Vopred ďakujeme návštevníkom za rešpektovanie obmedzenia areálu počas pretekov.     
Levočské vrchy | 24.10.2017 | Marian Balaz | Čítané 2836x | 0 príspevkov v diskusii
Modernizácia areálu LNC- Levočské vrchy
Príprava na zimu!

Váženi športový priatelia. V uplnynulých dňoch a týždňoch u nás prebehla veľká rekonštrukcia a modernizácia bežeckých okruhoch v dĺžke 2.5 km a 3.3 km. Rekonštrukcia bežeckých tratí spočívala v rozšireni, splanírovani a zhutnení dotknutých okruhoch, odvodnení a drenáže, orezávke naletových drevín a zväčšeni a rozšíireni parkovacích plôch. Pred letom sme zrealizovali vybudovanie centralného lyžiarskeho štadióna v rozmeroch 70x 30m. Takže v zime vás privítame v uplne novom šate a na tratiach rozmerov pre svetový pohár, kedže trate teraz maju štandardnú šírku od 6 až po 10 metrov! Na buduci rok pokračujeme v predlžení 3.3 km okruhu na štandardný 5 km okruh.Viac vo fotogalerii.Na túto rekonštrukciu areálu čiatočne prispel aj Prešovský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu PSK- Severovýchod. Samozrejme nesmieme zabudnúť na mesto Levoča a obce Vyšné Repaše a Uloža na ktorých pozemkoch sa areál nachádza. Za čo im srdečne ďakujeme. A na záver- veríme, že vo februári 2018 privítame v našom areáli preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach a slovenské bežecké lyžovanie dostane na mapu nové stredisko ktoré nebude slúžiť nie iba pre turistickú a bežnú verejnosť ale aj pre rozvoj vykonnostného a pretekárského bežeckého lyžovania.
Váš LNC Team!


     
Levočské vrchy | 27.10.2010 | Karol Kováč | Čítané 4407x | 0 príspevkov v diskusii
Levočské vrchy
Stav strediska a príprava na zimnú sezónu

Pred zimnou sezónou sme oslovili prevádzkovateľov stredísk bežeckého lyžovania s niekoľkými otázkami o situácii a zámeroch pred nadchádzajúcou zimou.
Na moje otázky odpovedal Marián Baláž, predseda Cross Country Levoča. Klub sa venuje bežeckému lyžovaniu a biatlonu v lokalite Levoča – Krúžok a Levoča – Vinná, kde sa stará o úpravu a udržiavanie bežeckých tratí. Všetky informácie o činnosti a aktivitách klubu nájdete na ich stránke http://cross-countryle.sk.

1.Aké zmeny čakajú na návštevníkov vašej oblasti v novej zimnej sezóne, čo sa zlepšilo a čo naopak skomplikovalo?

V bežeckom lyžiarskom areáli Levoča Nordic Center pripravujeme pred zimnou sezónou 20 km upravovaných bežeckých trati. S toho bude jeden úplné novy 5km okruh a 1,3km okruh pre deti.
V prípade dohody s Lesmi mesta Levoča chystáme hlavne počas víkendov spustiť bufet, kde sa bude podávať hlavne čaj, grog, káva, a jedlo- parky, grilovaná klobása, poprípade kapustnica s klobáskou.

2.Aké aktivity, preteky pripravujete v sezóne 2010/2011?

Bude to hlavne 12.2.2011 Levočsky pohár na 20km voľnou technikou (ženy na 10 km, žiacke a dorastenecké kategórie od 1- 7,5 km)

3.Koľko kilometrov tratí chcete v zimnej sezóne upravovať, akú máte techniku a kto vám v tejto činnosti pomáha?

20 km upravených tratí, ktoré upravujeme skútrom a frézou.

4.Koľko km tratí, aj neupravených je vo vašej oblasti bežkárom k dispozícii?

Minimálne 50 km neupravených tratí v krásnej oblasti Levočských vrchov s výhľadmi na Vysoké, Nízke Tatry, Kráľovu hoľu, Podtatranskú a Zamagurskú dolinu.

5.S akými najväčšími problémami sa pri udržiavaní tratí stretávate?

Horšou prístupovou cestou po intenzívnej ťažbe dreva.
Hlavne v období február a marec je v oblasti veľmi veľká snehová nádielka a určité úseky bežeckých tratí nám zafúkava veľkou masou snehu.

6.Máte ambície v budúcnosti svoje aktivity v oblasti bežeckého lyžovania rozširovať, organizovať preteky, predlžovať dĺžku tratí, zakúpiť techniku, zaviesť spoplatnenie tratí...?

-Určite áno. V prípade pretekov zachováme Levočský pohár, len predlžíme trať na 30 km a mame ambíciu v budúcnosti organizovať hlavne Slovenský pohár v behu na lyžiach žiackych a dorasteneckých kategórii.
- Momentálne intenzívne diskutujeme ohľadom možnosti zakúpenia ratraku na úpravu bežeckých tratí.
- Spoplatňovanie chystáme hlavne zavedením sezónneho Cross Country Ski Pasu.

7.Čo by podľa vás prispelo k zlepšeniu podmienok pre bežecké lyžovanie na Slovensku?

Lepší prístup samosprávnych krajov pri budovaní či modernizácii bežeckých lyžiarskych areálov a naučiť ľudí že aj za bežecké trate je potrebné zaplatiť. Tak ako za zjazdové lyžovanie...či iné športové areáli- telocvične, fitnes centra...a pod.

8.Ako by mohol server Bežkár.sk pomôcť bežkárom na Slovensku?
Hlavné možnosťou reklamy regionálnych centier pre beh na lyžiach, možnosťou umiestniť fotodokumentáciu, či video...a pod.

Toľko z odpovedí Mariána Baláža, predsedu klubu Cross Contry Levoča. Ja len dodám, že server www.bezkar.sk je otvorený všetkým aktívnym bežkárom, ktorí chcú prispieť k rozvoju amatérskeho bežeckého lyžovania na Slovensku. V súčasnosti má možnosť prispievať na stránky viac ako 60 zaregistrovaných užívateľov článkami a fotografiami. Povolené sú všetky, aj reklamné príspevky, ktoré súvisia s bežeckým lyžovaním. Na stránkach je tak možné zverejňovať ponuky na ubytovanie, občerstvenie, predaj a servis bežkárskeho vybavenia a propagáciu podujatí.
Želám nadšencom v oblasti Levočských vrchov priaznivé snehové podmienky v budúcej zimnej sezóne. Nech im vydrží nadšenie a majú dostatok prostriedkov na realizovanie cieľov. Určite sa oplatí navštíviť túto lokalitu.
Verím, že aj z oblasti Levočských vrchov budeme mať dostatok informácií o stave tratí a usporiadaných podujatiach.

Za odpovede ďakujem Mariánovi Balážovi, predsedovi Cross Contry Levoča.
     

strana 1 2 3 4 5