REGISTRÁCIA  |  PRIHLÁSENIE
Mapka strediska
Mapky strediska

www.zivekamery.sk
 Pod mostíkmi


www.holidayinfo.sk
 Zjazdovka


www.holidayinfo.sk
 Veľká Lomnica


SKI TEAM Štrbské pleso
Stránka strediska:
www.abl.sk
Administrátor strediska:
chalupka.dominikgmail.com

VYSOKÉ TATRY
Štrbské Pleso a oblasť Vysokých Tatier vrátanie podhoria
Prispievať na úpravu tratí môžu bežkári v Areáli bežeckého lyžovania pri informačnej tabuli, resp. v bufete Snow, kde im v rámci tohto príspevku bude poskytnutý teplý čaj.
Ďakujeme za príspevky minimálne 2€/os./deň.

SNEHOVÉ SPRÁVY - Štrbské Pleso  
Dátum Stredisko Trasa Sneh Kvalita Úprava Pridal  


Vysoké Tatry - Štrbské Pleso | 29.11.2012 | Karol Kováč | Čítané 2771x | 0 príspevkov v diskusii
Vo Vysokých Tatrách sa blýska na lepšie časy
Podľa článku na sme.sk v Tatrách bude bežkársky raj.

Na prahu novej zimnej sezóny poteší každá priaznivá správa, ktorá informuje o nových upravovaných tratiach pre bežkárov. Vo Vysokých Tatrách po mnohých rokoch úpadku bežeckého lyžovania som sa dnes na portáli www.sme.sk dočítal o zámeroch obnoviť zašlú slávu Štrbského Plesa v oblasti bežeckého lyžovania. Dotácia 50 000 €, ktorú získala samospráva by mala zabezpečiť úpravu a udržiavanie bežeckých tratí v oblasti Vysokých Tatier.
Vysoké Tatry a Štrbské Pleso sa chcú stať najvychýrenejším strediskom bežeckého lyžovania.
Držíme palce a tešíme sa na upravené trate. Treba len veriť, že zámer sa podarí naplniť a aj počasie prispeje k tomu, aby bežkári vo Vysokých Tatrách našli v nadchádzajúcej sezóne tie najlepšie podmienky.
Pozorne budeme sledovať ako sa podarí zainteresovaným využiť prostriedky v prospech stále populárnejšieho zimného športu akým bežecké lyžovanie je.
Celý článok si môžete prečítať tu:
http://poprad.korzar.sme.sk/c/6618045/tatry-ponuknu-v-zime-vyse-50-kilometrov-bezeckych-trati.html


     
Vysoké Tatry - Štrbské Pleso | 23.3.2010 | Karol Kováč | Čítané 2459x | 0 príspevkov v diskusii
Bežecké lyžovanie vo Vysokých Tatrách: totálny úpadok a nezáujem
Blog na Sme.sk od Petra Kobeláka

Vo fóre som našiel zaujímavý odkaz na blog, ktorý napísal na Sme.sk Peter Kobelák o úrovni bežeckých stôp vo Vysokých Tatrách. Dovolil som si preto upozorniť na zaujímavý obsah a tému, ktorá určite zaujme amatérskych bežkárov. Uvádzam krátky citát z blogu, ktorého celé znenie si môžete prečítať na tejto linke:
http://kobelak.blog.sme.sk/c/222954/Bezecke-lyzovanie-vo-Vysokych-Tatrach-totalny-upadok-a-nezaujem.html#ixzz0izBzKbRo.
Krátky úryvok z blogu:"... Štyridsať rokov chodím lyžovať na bežecké trate na Štrbskom Plese, za štyridsať rokov bežecký areál schátral, zostalo z neho torzo. Len jeden 5 kilometrový okruh, ktorý sporadicky, z dobrej vôle, udržiava prevádzkovateľ zjazdoviek.
Areál snov, kedysi pýcha Tatier a MS v severskom lyžovani v r. 1970. Desiatky km profilovo krásnych, náročných pretekárskych tratí, o nič menej zaujímavé turistické trate. Skokanské mostíky. Pravidelné preteky Svetových pohárov v bežeckých disciplínach, v skokoch a v pretekoch kombinátorov. Všetko je preč. Nemáme areál, nie sú podujatia, nie sú športovci, ani výsledky. Až teraz je to naozaj Areál snov, môžme o ňom už len snívať..."

Čítajte viac: http://kobelak.blog.sme.sk/c/222954/Bezecke-lyzovanie-vo-Vysokych-Tatrach-totalny-upadok-a-nezaujem.html#ixzz0izBzKbRo


Ďakujem užívateľovi FunTTomas za upozornenie na tento článok.

     
Vysoké Tatry - Štrbské Pleso | 24.2.2010 | Igor Vančišin | Čítané 2088x | 0 príspevkov v diskusii
Z Tatier miznú bežecké trate...
článok v regionálnom denníku Korzár

Celkom zaujímavý článok, určite stojí za prečítanie, prípadne aj zapojenie sa do diskusie. Hoci nadpis napovedá, že to bude už iba horšie, článok samotný informuje, že to nemusí byť až také zlé. Až na to, že sme na Slovensku a "rokovania" a hlavne realizácia riešení trvá veľmi dlho.
http://korzar.sme.sk/c/5256407/z-tatier-miznu-bezecke-trate-bezkari-smutia.html<br><br
     

strana 1 2 3 4 5