REGISTRÁCIA  |  PRIHLÁSENIE
NAJNOVŠIE OTÁZKY VO FÓRE   
tibor35 dňa 2.3. 18:08
patinka dňa 17.2. 12:06
Marcelora dňa 16.2. 20:01

NAJNOVŠIE SNEHOVÉ SPRÁVY   
Dátum Stredisko Trasa Sneh Kvalita Úprava Pridal  


Poradňa Bežkára | 3.12.2019 | Michal Gonda | Čítané 1310x | 0 príspevkov v diskusii
Nové technológie v bežeckom lyžovaní
...radšej raz skúsiť, ako 100 krát počuť :)

Možno sa niektorí z Vás v poslednom období stretli s termíny označujúcimi pomerne nové technológie v „bežkárskom priemysle“.

Niekto vie o nich viac, niekto menej, iní vôbec nič. My vieme o nich všetko :), tak sme si dovolili pripraviť krátky popis na vysvetlenie, ktorý by Vám mohol pomôcť pri potencionálnom výbere Vašich nových bežiek.

Technológia „Skin“
veľmi jednoduchý princíp. Stúpací pás, ako ho poznáme zo skialpu je zapustený do sklznice. Pás je v sklznici na prvý pohľad integrovaný napevno, ale dá sa vybrať a vymeniť. Pri bežkách Peltonen je stúpací pás pri športových modeloch logicky o niečo dlhší (väčšia plocha) ako pri pretekárskych lyžiach. V zásade je ale integrovaný iba v stúpacej oblasti (pod pätou).

Odporúčame použiť: netreba zdôrazňovať že bežky vyberáme podľa hmotnosti bežkára. Dvojnásobne to platí, pokiaľ vyberáte bežky s technologiou „skin“. Pri odraze by sa teda mal pás vplyvom váhy bežkára dotýkať podložky – snehu. Pri sklze by mal byť nad podložkou a nebrzdiť. Takéto bežky ideálne fungujú v strojovej stope, alebo počas dní kedy nieje pravdepodobnosť padania snehu a zasneženia stopy.


Technológia „Nanogrip“
je revolučný „bezvoskový systém, ktorý exkluzívne ponúka značka Peltonen a je určený pre športových aj rekreačných bežkárov.
Nanogrip® je je najnovšia patentovaná a inovovaná technológia od Peltonenu. Jednoducho povedané ide o stúpací a zároveň aj zjazdový vosk, ktorý je do sklznice aplikovaný už v továrni. Systém funguje perfektne na premrznutom, ale aj mokrom snehu. Lyže sú tým pádom bezúdržové. Po použití stačí len očistiť od snehu …

Ako NANOGRIP® funguje v praxi?
Odrazové vlastnosti lyží sú optimálne od samého začiatku. Sklzové vlastnosti lyže sa optimalizujú už po prejdení prvých pár kilometrov prvej jazdy. Farba materiálu Nanogrip® je šedá, ale postupom času začne sklznica lyží černieť. Najprv na sklzových zónách lyží. Tento fakt nemá žiadny vplyv na odrazové ani sklzové vlastnosti lyží. V čase, keď napadne nový čerstvý sneh pri teplotách okolo nuly sa odporúča použiť fluorový sprej napr. REX ANTI ICE, ktorý zamedzí nalepovaniu snehu na sklznicu. Výrobca garantuje, že vlastnosti Nanogrip® budú rovnaké najmenej po dobu 2000 km používania bežiek.

Odporúčame použiť: Pri športovejších modeloch ideálne funguje v strojovej stope, ktorá môže byť aj mierne zapadaná novým snehom. S nanogripom sa robia aj turistické modely, kde je aplikovaný po celej dĺžke lyže a teda môžeme lyže zobrať aj mimo stopu do neupraveného terénu.Bežky s technológiou „SKIN“ a NANOGRIP®, nájdete aj v našej ponuke: http://www.vsetkonabeh.sk/kategoria-produktu/klasika/

     
Informácie | 27.11.2019 | Štefan Oravec | Čítané 923x | 0 príspevkov v diskusii
Na čo dobrý bežkár myslí pred zimou?
4 tipy na znásobenie radosti, keď sa začne sezóna.

Jeseň je v plnom prúde a to znamená, že "naša" sezóna sa nám nezadržateľne blíži. Trikrát hurá! Už je to raz tak. Ten, kto má bežky rád, teší sa na zimu a sneh, na čas, kedy si bude opäť môcť vychutnať pohyb v zasneženej prírode. Prinášame vám zopár inšprirácií a zaujímavých tipov, ktoré môžu pomôcť znásobiť radostné pocity z bežkovania, keď nastane deň D a opäť sa rozbehneme do zasneženej prírody.

1. Starostlivosť o výstroj a výbavu, jej oprava/obnovenie
Ako sa majú naše lyže, dopriali sme im wellness v podobe vyčistenia a zaliatia voskom počas oddychovej sezóny? A čo bežkárske topánky, budú túto zimu ešte stále nepremokavé a komfortné? Nepotrebujeme nové rukavice, alebo komfortné termoprádlo? Je dobré porozmýšľať nad týmito otázkami a porozhliadnuť sa po dobrom servise lyží vo svojom okolí, dopriať im starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Ak uvažujeme o novej výstroji, doplnkoch, alebo zážitkoch, môžeme si predbežne urobiť prieskum možností, cien a napísať, trebárs, list Ježiškovi. Lebo nie sme takí bohatí, aby sme (narýchlo) kupovali lacné (a nekvalitné) veci.

2. Rozšírenie teoretických poznatkov o bežeckom lyžovaní
Ani hobby bežkári nezaostávajú vo vedomostiach a poznatkoch, ktoré sa týkajú tohto športu, jeho techniky, aktuálnych trendov. Dokonca mnohí z nich môžu mať viac skúseností a vedomostí, ako bývalí profesionálni športovci. Teoretických znalcov na bežky a biatlon je pri obrazovkách mnoho, ale skúsme sa zaradiť medzi tých ľudí, ktorí, keď sa niečomu aktívne venujú, snažia sa tomu porozumieť čo najlepšie a nájsť spôsoby, ako SVOJE dobré pocity a skúsenosti z tohto športu neustále vylepšovať.

3. Tréning sily a kondície predstihu
Povedzme si úprimne, v zdraví, pri sile a v kondícii sa čokoľvek v živote zvláda lepšie a rekreačný šport tobôž. Nenechajme preto nič na náhodu a skúsme sa svojmu telu venovať pravidelne už v medzisezónnom období (na jar a na jeseň), kedy sa prirodzene zvykneme hýbať menej. Posilniť dôležité partie potrebné pri bežkách, popracovať na balančných cvičeniach "nasucho", spevniť svoj stred tela "core" a nevynechať ani pravidelné aktivity na rozvoj kardiovaskulárneho systému - rýchla chôdza, beh, stacionárny bicykel, veslo, alebo bežkársky trenažér SkiErg - by malo byť samozrejmosťou. Omnoho ľahšie sa nám bude v sezóne šliapať na bežkách do kopca a oveľa menej našej energie si bude vyžadovať udržiavanie rovnováhy.

4. Stanovenie dosiahnuteľného subjektívneho cieľa pre danú zimnú sezónu
Či už máme pretekárske ambície, alebo budeme radi, ak sa na bežky dostaneme popri práci čisto rekreačne, čo tak zamyslieť sa nad konkrétnym plánom? Cyklisti si, napríklad, dávajú za cieľ počet najazdených kilometrov za sezónu, bežci nabehaných, u nás bežkárov to môže byť počet hodín strávených v teréne, spoznanie konkrétnych nových bežeckých tratí a stredísk, účasť na kurze bežkovania či privedenie k bežkám aspoň jedného ďalšieho blízkeho, alebo rodinného príslušníka.

Za tím https://www.kurzybezkovania.sk/ vám držíme palce v príprave na zimu a tešíme sa na stretnutie s vami v zasnežených bielych stopách!

     
Kremnické vrchy - Skalka | 25.11.2019 | Karol Kováč | Čítané 961x | 3 príspevky v diskusii
Novembrová Skalka stále bez snehu
Bežky si ani na konci novembra ešte neobujeme

Ak sa v uplynulých sezónach často stávalo, že v závere novembra už bola na horách aspoň aká taká vrstva snehu a dalo sa už zabehať na bežkách, tak tento krát si ešte na príchod zimy musíme počkať.
Uplynulý víkend na Skalke pri Kremnici bol celý ponorený v hmle s teplotou len málo nad bodom mrazu. Bol som zvedavý čo sa zmenilo v stredisku od poslednej zimy.
Letná sezóna a jeseň bola v znamení obliehania Skalky ferratovými nadšencami. Takže na Skalke to už žije celý rok.
Cestou hore z Kremnice príjemne prekvapil nový asfaltový povrch vozovky. Uvidíme čo s ním urobia zimné mrazy.
Nádrž na vodu pre zasnežovanie vedľa inline dráhy, ktorá bola vykopaná ešte na jar je v pôvodnom stave. Predpoklad, že sa bude zasnežovať už túto sezónu je teda nereálny. Podľa vyjadrenia viceprimátorky Kremnice Ivety Ceferovej však budú už v tejto sezóne k dispozícii šatne pre bežkárov.
Pred dokončením je aj nový systém značenia bežkárskych tratí v okolí štadióna. Toto značenie by konečne malo pomôcť bežkárom orientovať sa na tratiach. Osadené sú už na všetkých križovatkách a odbočeniach stĺpiky pre umiestnenie značiek. Postupne by trvalé značenie malo pribudnúť aj na severnom a južnom okruhu bežkárskych tratí.
Na úpravu tratí pribudol ďalší ratrak a tak by na sezónu malo byť pripravených dosť strojov na ich úpravu. Zostáva veriť, že sa podarí aj v nasledujúcej sezóne udržať úpravu tratí na úrovni tej minulej.
Na peknej vyhliadke sa pohla aj výstavba reštaurácie, kde už stojí skelet stavby a tak možno v budúcej sezóne 2020/21 bude po rokoch stavba slúžiť svojmu účelu.

Podľa najnovších prognóz by už o pár dní malo prísť k ochladeniu a konečne sa teploty dostanú na primerané hodnoty k dátumu v kalendári. Či bude na horách aj dostatočne snežiť sa však ešte s istotou povedať nedá. Zasnežovanie bežkárskych tratí je stále v nedohľadne a tak sa musíme spoľahnúť na prírodu.

Zostáva veriť, že pri nasledujúcej návšteve Skalky už bude na tratiach dostatok snehu a budem si môcť namiesto tenisiek obuť bežky. Teším sa spolu s vami, že to bude už čoskoro.

Ospravedlňujem sa zlú kvalitu fotiek ale hustá hmla urobila svoje.


     
Informácie | 14.11.2019 | Štefan Oravec | Čítané 890x | 0 príspevkov v diskusii
Prvé letné kempy a sústredenia pre hobby bežkárov sa stretli s pozitívnou odozvou
Využili ich všetky vekové kategórie

Tí, ktorí sa chcú v niečom zlepšovať, pracujú na sebe kontinuálne a dlhodobo. Aj preto je dobré, ak už v predstihu myslíme na to, čo môžeme urobiť pre zlepšenie našich pocitov keď príde sezóna a my sa postavíme na lyže.Tento rok Škola bežkovania Oravec pripravila pre účastníkov z radov širokej verejnosti jednorazové kempy i dlhodobý tréningový program, v rámci ktorých pracovali na zlepšovaní techniky a kondície. Stretli sme sa pri workshopoch a tréningoch koordinácie a stability, na kurze behu na kolieskových lyžiach, absolvovali sme viacero kempov zameraných na techniku suchého behu na atletických dráhach, na spoločných tréningoch sily v krajských mestách, absolvovali sme aj sústredenie na rakúskom ľadovci Dachstein a užili si prvý sneh už v októbri. Bola to čerešnička na torte po letnej príprave a účastníci pobytu (všetko hobby bežkári) po si po prvýkrát v živote vyskúšali, aké je to bežkovať na ľadovci spolu so svetovou bežeckou a biatlonovou špičkou. Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli venovať sami sebe a využili ponuku našich služieb, sme tu pre vás a už teraz sa tešíme na spoločnú – verme veľmi peknú a kvalitnú zimnú sezónu.
V priloženej galérii fotografie z letných kempov a sústredení.

     
Euroloppet | 21.10.2019 | Karol Kováč | Čítané 738x | 0 príspevkov v diskusii
Gsiesertal Lauf 2020
Newsletter z 27.10.2019

27.10.19 - Gsiesertal Lauf - Taliansko: Už viac ako 1 100 prihlásených

Prihlášky na preteky v roku 2020 sa rýchlo vypredávajú. Viac ako 1100 štartových čísel (z celkového počtu 2500) už bolo vypredaných - Zaregistrujte sa online na (1) https://www.valcasies.com/en/register

Nový dizajn webových stránok pre Gsiesertal Lauf
V posledných mesiacoch sme úplne prepracovali našu webovú stránku tak, aby bola modernejšia a užívateľsky príjemnejšia. Tešíme sa na Vašu návštevu:
(2) https://www.valcasies.com/en/

Oficiálne brožúry 2020 sú k dispozícii už teraz - Stiahnite si ich tu:
(3) https://www.valcasies.com/en/brochure/

Majstrovstvá sveta v biatlone WCS Antholz 2020 sú v rovnakom termíne ako Gsiesertal Lauf
Vzhľadom na to, že dve hlavné športové udalosti sa budú konať v tom istom termíne, obidve organizácie ponúkajú hosťom spoločné akcie so zľavou.
Viac sa dozviete tu:
(4) https://www.valcasies.com/en/cooperation-biathlon-antholz/

36 rokov Gsiesertal Lauf bez prerušenia predstavuje jedinečný rekord. A keďže 37. ročník bude určite pokračovať vo februári 2020, výroba umelého snehu sa začne začiatkom novembra, takže okolo 10. decembra môžeme otvoriť prvé bežecké trate.

Začiatočníci bežeckého lyžovania sa môžu prihlásiť do skupiny „Just for Fun“:
(5) https://www.valcasies.com/en/just-for-fun/
a pretekať pokojným tempom bez časovej kontroly. Odporúčaná vzdialenosť je 30 km pri klasickej aj voľnej technike.

V sobotu popoludní sa uskutoční tradičný „beh Gsiesertal KIDS“
(6) https://www.valcasies.com/en/mini-gsieser/
, ktorý predstavuje vrchol roka pre mladých vo veku od 8 do 18 rokov.

Internet Links:
(1) https://www.valcasies.com/en/register
(2) https://www.valcasies.com/en/
(3) https://www.valcasies.com/en/brochure/
(4) https://www.valcasies.com/en/cooperation-biathlon-antholz/
(5) https://www.valcasies.com/en/just-for-fun/
(6) https://www.valcasies.com/en/mini-gsieser/

Newsletter nám poslal:
Walter Felderer – President OC Gsiesertal Lauf


     
Informácie | 15.10.2019 | Karol Kováč | Čítané 998x | 0 príspevkov v diskusii
Pred 11-tou sezónou s Bežkárom.sk
Už o pár týždňov by sme sa mohli dočkať

Priatelia bežkári,
leto je už v nenávratne a tak sa môžeme pomaly pripravovať na ďalšiu zimnú sezónu.
Všetci dobre vieme, že prvý sneh na našich horách sa môže vyskytnúť už v tomto mesiaci a v novembri je to už s veľkou pravdepodobnosťou. Ak sa pozrieme do archívu snehových správ, tak tam prvé zmienky o snehu na horách v desaťročnej histórii snehových správ nájdeme až 6 krát mesiac október alebo november.
Každý z nás trávil obdobie mimo zimnej sezóny inak. Niektorí si užívali teplé počasie "leňošením", ďalší sa preorientovali na iné športové aktivity tak, aby si udržiavali kondíciu a plynulo prešli v zime na bežky.
S príchodom sezóny sa zvýši aj aktivita prispievateľov a budeme si spolu vymieňať informácie o našom obľúbenom športe. Čo je v tejto oblasti nové, aké sú možnosti bežkovania v jednotlivých kútoch Slovenska ale i za hranicami.
Verím, že v trende rozširovania a zdokonaľovania stredísk pre bežkárov bude aj nadchádzajúca sezóna optimistická.

V stredisku Skalka pri Kremnici pokračuje úsilie o spustenie zasnežovania inline dráhy a štadióna. Už na jar začali práce na budovaní vodnej nádrže a bolo zakúpené nové čerpadlo. Očakávať, že už túto sezónu bude zasnežovanie funkčné však asi nie je reálne. Mali by tu pribudnúť aj sľubované šatne so skrinkami pre bežkárov. Čo sa z toho podarí realizovať, to uvidíme na začiatku sezóny. Na sociálnych sieťach sú správy o príprave tratí, odstraňovaní spadnutých stromov, prepilovávaní úsekov od Cyklo Santé. Novinkou je, že pribudol ďalší stroj na úpravu tratí. Môžeme sa teda tešiť, že na Skalke nezaspali a bude to z hľadiska pripravenosti na nadchádzajúcu sezónu opäť o niečo lepšie.

Na Štrbskom Plese predpokladám, že budú pokračovať v nastolenom štandarde v úprave tratí tak, ako po minulé roky. Stavba novej vyhliadkovej veže asi trochu skomplikuje z priestorového hľadiska komfort pre bežkárov. Bol zabratý priestor, kde bola časť tratí, hlavne pre začiatočníkov. Snáď stavebné práce neskomplikujú úpravu tratí.

Verím, že aj v iných oblastiach Slovenska je veľa nadšených ľudí, ktorí sú pripravení vytvárať dobré podmienky pre rozvoj bežeckého lyžovania. Naše stránky sú pripravené poskytnúť priestor na propagáciu tohto športu pre všetkých.

Aj počas nadchádzajúcej sezóny ponúkame aktívnym prispievateľom možnosť voľných štartov na niektoré preteky v bežeckom lyžovaní. Prosím záujemcov aby ma kontaktovali prostredníctvom e-mailu. Registrácie na preteky v behu na lyžiach sú už v plnom prúde a tak si už môžeme plánovať aj účasť na súťažiach.

Teším sa spolu s vami na novú sezónu a na priazeň aktívnych užívateľov, bez ktorých by náš web nemohol slúžiť všetkým milovníkom bežiek.
Všetci spolu dúfame, že snehová nádielka príde skoro a sezóna bude vydarená.

administrátor webu bežkár.sk


     
Informácie | 24.9.2019 | Štefan Oravec | Čítané 807x | 0 príspevkov v diskusii
Pozvánka na kurz: Naučte sa bežkovať na kolieskových lyžiach
Povýšte bežkovanie z výsostne zimného, aj na letný šport spolu s nami.

Srdečne vás pozývame na jednodňový kurz bežkovania na kolieskových lyžiach, ktorý sme pre vás pripravili na túto sobotu, 28.9.2019 na Skalke pri Kremnici.
Kurz je určený aj pre ľudí, ktorí na kolieskových lyžiach ešte nikdy nestáli. Výstroj vám vieme v prípade potreby po dohode zabezpečiť.
Naučíme sa správne kolieskové lyže ovládať, pracovať na nich, brzdiť, budeme ladiť techniku, zažijeme príjemný deň v Kremnických vrchoch. Potrebná cyklistická prilba, odporúčané sú chrániče kolien, lakťov.
Skupinka cca 10 osôb, tréner: Štefan Oravec, akreditovaný tréner bežeckého lyžovania https://www.kurzybezkovania.sk
Trvanie 9:00 – 14:30 s hodinovou prestávkou na obed
Na kurz je potrebné prihlásiť sa prostredníctvom formulára: https://forms.gle/LzPSPNDuY32TXGrT9
Kurz sa uskutoční, ak sa prihlási min. 6 osôb a v prípade, že nebude pršať.
Cena: 30€/osoba/kurz     
Informácie | 2.9.2019 | Pavol Tokar | Čítané 730x | 0 príspevkov v diskusii
Tunel Planica- SLO
Tunel

Milí bežkári,

rád sa podelím o informácie o možnosti využitia tunela na bežecké lyžovanie v Slovinskom stredisku Planica - Rateče.
Trojetážové parkovisko v lete slúži ako tunel so snehom. Pripravená je trať o dĺžke 800 m. Teplota -2. Cena za 2 hodiny behania veľmi prijateľných 9€. Parkovné 2,50 €.
Odporúčam to spojiť aj s kolieskovými bežkami po priľahllých tratiach, ktoré sú pravidelne čistené od kamienkov. Trate vedú skoro do Jesenice.
Turistika v Julskych Alpach ma tiež svoje čaro.
Web: https://www.nc-planica.si/aktivnost/snezni-tunel/
Otvorene denne: 9-18
Športu zdar

     
Informácie | 25.7.2019 | Štefan Oravec | Čítané 640x | 0 príspevkov v diskusii
Pozvánka na letný jednodňový tréningový kemp na Skalke
Spravte si aktívny deň plný pohybu a zábavy.

Milí priaznivci bežeckého lyžovania, srdečne vás pozývame na skupinové outdoorové sústredenie pre všetkých, ktorí sa chcú pripraviť na zimu už počas leta, stretnúť partiu zanietených (alebo budúcich) hobby bežkárov a získať poznatky o „suchej“ bežeckej príprave. Hravou formou si prejdeme rôzne variácie cvičení (individuálnych aj skupinových), ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie, hobby športovcov, ale predovšetkým tých, ktorí chcú získať ďalšie poznatky a zaradiť ich do svojej pohybovej praxe.

- cvičenia zamerané na stabilitu, výbušnosť
- cvičenia zamerané na silu a rýchlosť odrazu
- cvičenia zamerané na načasovanie odrazu
- imitácie bez palíc, imitácie s palicami, hry

Termín: Sobota 3.8. 09:00 – 13:00 Skalka pri Kremnici
Cena: 25€ (členovia tréningového programu Biela Stopa 20€)
Minimálny počet osôb: 10
Tréner: Štefan Oravec, akreditovaný tréner bežeckého lyžovania
Čo so sebou: pohodlné oblečenie vhodné na šport, tenisky, vhodné vziať aj bežecké palice (do výšky pazuchy).

Je potrebné sa vopred nahlásiť:
PRIHLÁŠKA: https://forms.gle/mzaNEYRmPoYwTnk66
Tešíme sa na vás, vezmite aj svoje detičky, rodinných príslušníkov a príďte si užiť zábavný deň s dobrou partiou na Skalku.
Tím https://www.kurzybezkovania.sk


     
Informácie | 3.7.2019 | Martin Mlynár | Čítané 984x | 0 príspevkov v diskusii
Ako sa najlepšie pripraviť na zimu? Trénujte na lyžiach, na kolieskových lyžiach!
Trénujte aj v lete na lyžiach

Nič nedokáže simulovať beh na lyžiach tak ako jazda na kolieskových lyžiach, samozrejme, nie je to úplne rovnaké, ale zapájajú sa podobné svalové skupiny. Tak ako aj v zime, je rozdelenie lyží rovnaké, a to klasické kolieskové lyže a kolieskové lyže na voľný spôsob „skate“. Líšia sa dĺžkou (klasické lyže sú dlhšie) a kolieskami – kolieska na klasickú techniku sú oproti skate kolieskam širšie, majú menší priemer a jedno koliesko z páru v sebe obsahuje „brzdu“ , ktorá zabraňuje koliesku pretočiť sa dozadu, vďaka nej sme schopní odrážať sa podobne ako v zime (umiestnenie je buď vzadu, kedy je odraz 100%ný alebo vpredu- tam ho väčšinou používajú pre tréning pretekári, aby bolo postavenie ťažiska pre odraz z lyže podobné ako v zime). Samotná jazda na kolieskových lyžiach sa môže zo začiatku javiť ako náročnejšia na techniku a rovnováhu, ako jazda v zime. Najčastejším problémom pri tréningu na týchto lyžiach je, že sa na nich nedá brzdiť tak účinne ako v zime. Je teda veľmi dôležitý výber lokality, kde chceme jazdiť a musíme vedieť zohľadniť naše schopnosti – vyberať si cesty s menej frekventovanou premávkou a bez strmých zjazdov. Naopak, pokiaľ chceme jazdiť klasickým štýlom, je potrebný členitejší profil, inak sme pre väčšinu tréningu odkázaní na súpaž resp. „odpich-súpaž“.
Najpredávanejším variantom sú lyže so stredne veľkým valivým odporom, t.j. stredne rýchle lyže. Ak je vybraná vhodná lokalita bez strmých zákrut, tak sú zvládnuteľné aj väčšie kopce (napr. cesta zo Štrbského Plesa na Tatranskú Štrbu je bežne využívaná počas tréningu na kolieskových lyžiach, či už smerom hore alebo aj dole). Dôležitá je taktiež výmena hrotov na paliciach, používajú sa špeciálne tvrdené hroty (tzv. vidiové hroty) určené na kolieskové lyže – z vizuálneho hľadiska si hneď všimnete rozdiel, že nemajú „krúžok“. Sú však aj oproti bežným zimným oveľa odolnejšie a prispôsobené na jazdu na asfalte. Keďže na Slovensku nie je vybudovaná dostatočná infraštruktúra pre jazdu na kolieskových lyžiach, väčšina tréningov prebieha na cestách za plnej premávky a preto je nutné dbať na bezpečnosť a dodržiavanie dopravných predpisov. Do tréningovej výstroje by sme mali zaradiť prilbu, športové okuliare a oblečenie s dostatočným množstvom reflexných prvkov, nech sme na cestách dobre viditeľní, kvôli bezpečnosti nás športovcov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Všetko potrebné nájdete na https://swixstore.sk/


     

strana 1 2 3 4 5