REGISTRÁCIA  |  PRIHLÁSENIE
NAJNOVŠIE OTÁZKY VO FÓRE   
ludefu dňa 25.6. 9:29
pedro999 dňa 2.3. 18:47
MartinPE dňa 28.2. 10:45

NAJNOVŠIE SNEHOVÉ SPRÁVY   
Dátum Stredisko Trasa Sneh Kvalita Úprava Pridal  


Západné Tatry | 21.12.2017 | Peter Vrbičan | Čítané 1861x | 1 príspevok v diskusii
Západné Tatry - Liptovská Kokava
Bežkárske trate

Mnohí z návštevníkov „Bežkára“ evidujú snehové správy z nášho mini strediska v Liptovskej Kokave a veríme, že je aj veľa tých čo si naše trate prišli odskúšať osobne. Tým, ktorí sa k nám zatiaľ ešte nedostali, by sme radi predstavili kde vlastne sme a čo Vám zatiaľ vieme ponúknuť.
L. Kokava je len 1,5km od susednej Pribyliny, kde sa nachádza známe a hojne navštevované múzeum Liptovskej dediny. Naše trate sú vo výške 830 až 910 m.n.m. Trate sú na lúkach náhornej roviny z ktorej je v prípade priaznivého počasia nádherný výhľad na panorámu Vysokých, Západných a Nízkych Tatier s dominantným Kriváňom. Trať je rovinatá s prevýšením cca 15m na jeden kilometer a je ideálna na turistické poňatie bežkovania. V prípade dobrých snehových podmienok je štart pri miestnom futbalovom ihrisku, vedie smerom na severovýchod popri roľníckom družstve a stále ďalej rovnakým smerom až na lúku „Pod Sekaniskom“ kde je k dispozícii 2,3km dlhý okruh. Tu je možnosť pokračovať ďalej lesom smerom na Podbanské vzdialené ešte cca 4,5km, alebo odbočiť z hlavnej trate napravo a po krátkom prechode cez les „pobežkovať“ na členitejšom okruhu Diely. Ten je s dĺžkou asi 7km a vlnitejším profilom vhodnejší pre náročnejších lyžiarov. Všetky hlavné odbočky sú označené, tabule s informáciou vzdialenosti sú počítané od futbalového ihriska v smere na Podbanské.
V prípade horších snehových podmienok začíname vždy upravovať najskôr okruh na lúke „pod Sekaniskom“ a ten postupne s pribúdajúcim snehom predlžujeme smerom nadol, pretože hore sú podmienky parkovania obmedzené.
Pri snehových správach budeme k fotkám z tratí vždy pridávať aj mapku aktuálne prevádzkovaného úseku trate aj s možnosťou parkovania.
Tohtoročná sezóna nám vďaka vlne sneženia začala už 1.12. a aktuálne je v prevádzke okruh na lúke „Pod Sekaniskom“.
Novinkou pre túto sezónu je vysnívaný pomocník ratrak PB 280 D, ktorý v prípade potreby a dostatku snehu nahradí skútre, preto veríme, že správ z nášho strediska bude čo najviac. Informácie budeme pravidelne aktualizovať po každej úprave tratí.
Naše stredisko plánujeme naďalej postupne rozvíjať a o všetkom novom ako aj plánovaných podujatiach Vás budeme včas informovať.
Prajeme krásne prežitie nadchádzajúcich sviatkov a dovidenia v Liptovskej Kokave.
Správa bežkárskych tratí pri OÚ v Liptovskej Kokave

     
  Kremnické vrchy - Skalka | 5.12.2017 | Miroslav Haviar | Čítané 2091x | 9 príspevkov v diskusii
Trate na Skalke
Značenie

Bežkárske trate na Skalke sa v posledných rokoch zlepšujú, o tom niet debaty. Jedna vec ma ale už dlhšie trápi, a to je ich značenie. Inline a trate okolo štadióna nie sú značené prakticky vôbec, severný a južný sem - tam. Dôsledkom je okrem iného spústa ľudí, väčšinou turistov, v protismere. Niekedy to vôbec nie je zábava. Neviem, kto to má na starosti (MKL?). Myslím ale, že by kvalitné značenie ocenili všetci. Jedni, čo budú vedieť kam ísť a druhí, ktorým sa bude lepšie bežkovať bez kolízií.
Ďakujem,
Miro
     
Kremnické vrchy - Skalka | 3.12.2017 | Jaroslav Murgaš | Čítané 2866x | 19 príspevkov v diskusii
Skútristi
Riešenie

Dobrý deň.

Zas ako každý rok tak aj tento nám prináša zásadný problém a to SKÚTRISTI. Týto bezohľadný "ľudia" myslia len na svoj orgazmus. Nech sa páči, ale prečo ničia našu prácu a využívajú nie lacno upravenú trať. Chcem poprosiť o vaše rady, či je možné sa v slovenskej republiky zákonným spôsobom brániť a ako?

Prestáva ma to baviť. Staviame hrad a niekto nám ho s úsmevom búra.

     
Kremnické vrchy - Skalka | 1.12.2017 | Karol Kováč | Čítané 1443x | 0 príspevkov v diskusii
Večerná rozprávka na bežkách
Na Skalke 1.12.2017

Keď som písal článok s názvom Predsezónna ochutnávka na bežkách, netušil som, že už sa sezóna začína naplno. S výnimkou niekoľko dňového prerušenia sa už na Štrbskom Plese a na Skalke bežkuje celý november.
Intenzívne sneženie posledný novembrový deň už definitívne potvrdilo neobyčajne skorý štart zimnej sezóny 2017/ 2018.
Dostatočná vrstva snehu, ktorú odhadujem na 60 až 70 cm, už umožňuje upraviť prakticky všetky trate v Kremnických vrchoch. Podľa aktuálnych informácií budú na víkend pripravené pre bežkárov okrem tratí na štadióne aj severný a južný okruh BS. Severný okruh je už upravený a vo večerných hodinách vyrazil ratrak aj na južný okruh.
Počasie, dostatok snehu a realizovaná úprava tratí sľubujú ideálne podmienky pre nadchádzajúci víkend.

My sme si dnes užili večerný tréning na upravenej trati inline dráhy a štadióna. Vyskúšal som aj úsek do Bystrického sedla za svitu dorastajúceho mesiaca. Nádherný zážitok. Čerstvý sneh, upravené trate, umelé osvetlenie, to človek nezažíva často.
Niekoľko fotiek dokresľujú atmosféru dnešného predvíkendového tréningu.

Víkend bude určite rovnako vydarený, predpoveď počasia a náročná úprava viac ako 50 km tratí v Kremnických vrchoch sú toho zárukou.

Ďakujeme za úpravu tratí všetkým, ktorí sa o to pričinili a nezabudnime, že nič nie je zadarmo.

Každý podľa svojich možností môžeme prispieť aspoň malou čiastkou na náklady, ktoré sú spojené s úpravou a udržiavaním bežeckých trás.


     
Informácie | 27.11.2017 | Karol Kováč | Čítané 1131x | 1 príspevok v diskusii
Nové diskusné fórum otvorené
Priestor na výmenu skúseností a názorov

Milí priatelia bežkári. Ako som sľúbil v článku pred začiatkom sezóny, keď sme spúšťali naše stránky v novom dizajne, štartujeme dnes nové diskusné fórum.

Na stránke diskusného fóra môžeme otvárať rôzne témy so zameraním na bežecké lyžovanie.
Tento priestor by mal slúžiť hlavne na hľadanie odpovedí na otázky spojené s rôznymi problémami, na ktoré ste narazili. Môžeme si tu navzájom poradiť na tému výstroja, mazania, lokalít vhodných na bežkovanie, či len tak si vymieňať navzájom skúsenosti.

Vo fóre môžete tiež ponúknuť vybavenie na bežky či naopak, ak niečo zháňate a chceli by ste niečo kúpiť.
Chystáte sa na preteky a máte voľné miesto alebo voľné miesto hľadáte? Napíšte do fóra. Alebo sa chcete zúčastniť podujatia prvý krát, spýtajte sa na súvislosti, ktoré vás zaujímajú.
Jednoducho by som chcel aby sa v diskusnom fóre stretávali ľudia, ktorí si obľúbili bežecké lyžovanie a vedeli si navzájom poradiť či pomôcť.
Okruh tém nie je nijako obmedzený. Ak usúdite, že by vaša otázka, podnet, návrh, ponuka... mohli osloviť návštevníkov nášho servera, tak píšte.

Prečo otvárame nové fórum, keď doteraz Bežkár.sk mal fórum zriadené?
Niekoľko rokov, počas ktorého staré fórum bolo otvorené, malo pomerne nízku návštevnosť. Bola potrebná nová registrácia nezávislá od servera Bežkár.sk, rozsah tém bol široký, pritom niektoré vôbec neboli navštevované. Fórum bolo úplne oddelené od servera Bežkár.sk v ústraní.
Ak ste do starého fóra prispievali, očakávate odpoveď alebo ho chcete navštíviť, urobte tak prosím do 20. decembra 2017. Po tomto termíne staré fórum zrušíme.
Staré fórum nájdete na adrese: http://www.bezkar.sk/forumbezkar/index.php. Prosím, do starého fóra už neprispievajte.

Nové diskusné fórum bude odlišné od pôvodného. Malo by byť dynamické, približujúce sa svojim formátom chatu. To znamená, že ak nejaký užívateľ položí otázku alebo nastolí tému, tak by mal v pomerne krátkom čase zaujať niektorého z návštevníkov a dostať skorú odpoveď. Na podporu tohto systému sa v hornej časti hlavnej stránky budú zobrazovať 3 najčerstvejšie otázky/témy aby si ich návštevníci servera všimli.
Diskusné fórum je štruktúrované tak, že najnovšia otázka/téma bude vždy na vrchu a reakcie na ňu pod ňou. Staršie otázky/témy budú posúvané nižšie.

Podmienkou možnosti prispievať do fóra je prihlásenie na server. Pre vkladanie príspevkov postačuje základná užívateľská úroveň.
Chcem vás všetkých poprosiť aby ste vo svojich príspevkoch dodržiavali pravidlá prispievania na server, ktoré ste sa zaviazali dodržiavať pri registrácii. Príspevky odporujúce týmto pravidlám budú aj s reakciami na ne vymazané.
Ku každému príspevku je priradený dátum, čas zverejnenia a nick autora.

Milí priatelia, verím, že uvítate túto novú funkciu na našich stránkach a budeme si aj takýmto spôsobom vedieť navzájom pomôcť a poradiť.
Do nového fóra sa dostanete po kliknutí na FÓRUM v hlavnom menu alebo na tému/otázku, ktorá sa zobrazí v hornej časti hlavnej stránky.

Teším sa na podnetné otázky a odpovede v novom diskusnom fóre.

administrátor www.bezkar.sk


     
Informácie | 3.11.2017 | Karol Kováč | Čítané 916x | 0 príspevkov v diskusii
Predsezónna ochutnávka na bežkách už koncom októbra
Ako to bolo s prvým snehom v uplynulých sezónach?

Na prelome mesiacov k nám dorazila studená vlna s pomerne bohatou nádielkou snehu a tak sa bežkári mohli tešiť na prvú bežkovačku v novej sezóne. V niektorých strediskách s polohou nad 1000 metrov nad morom sme si tak mohli užiť bežky aj na upravených tratiach. Podľa správ na našom serveri sa súčasne začali upravovať trate na Skalke pri Kremnici a na Štrbskom Plese v posledných dňoch októbra.

Vďaka za pohotovú reakciu na snehové podmienky Romanovi z CykloSanté Kremnica a Frenkymu z ABL Snow Štrbské Pleso. Sám som si bol trate vyskúšať na Skalke a skutočne boli podmienky veľmi dobré. Množstvo bežkárov, ktorí využili najmä sviatočný deň 1. novembra dokazuje, že bežecké lyžovanie na Slovensku má širokú základňu a parkovisko na Skalke bolo zaplnené autami z celého Slovenska.

Informácie o možnosti zabehať si na lyžiach sa tento krát objavili aj v médiách ako niečo výnimočné. Takže bežecké lyžovanie aj v tomto smere predbehlo zo začiatkom sezóny, zjazdové.
Ako to však býva, takýto skorý príchod zimy sa väčšinou pomerne rýchlo skončí a na skutočný začiatok neprerušenej sezóny si budeme musieť ešte pár dní/týždňov počkať. Teraz to vyzerá na minimálne 10 až 14 dňovú pauzu, keď by už po ďalšom snežení mohla začať skutočná sezóna. Sneh, ktorý spadol na nepremrznutý povrch sa rýchlo topí a za pár dní zmizne z tratí úplne.

Na serveri Bežkár.sk už máme celkom slušný archív správ o snehových podmienkach za predošlé sezóny až do roku 2009. Urobil som teda krátky prehľad ako to na našich horách vyzeralo od tohto obdobia až doteraz. Ku kompletnému archívu sa dostanete cez hlavné menu SNEHOVÉ SPRÁVY. Treba brať do úvahy, že som vychádzal zo správ zverejnených na našich stránkach, takže sú tam objektívne drobné nepresnosti. Popisované podmienky platia pre stredné polohy cca od 800 do 1400 m n. m.

Podľa týchto údajov sa tohto roku žiadna senzácia nekonala a to sa stačí obzrieť iba o rok späť, vtedy prvé sneženie prišlo už 6. októbra, keď na hrebeni Kremnických vrchov spadlo asi 20 cm snehu. Množstvom spadnutého snehu bol výnimočný aj rok 2009, keď v polovici októbra znova podľa údajov z Kremnických vrchov spadlo až pol metra snehu.

Stručný prehľad uplynulých sezón je zhrnutý nižšie a na priložených grafoch je možné vidieť aj hrúbku snehovej vrstvy počas celej sezóny.

2009/2010 – prvý sneh uvedený v snehových správach 18. októbra sa za pár dní roztopil
Sezóna sa začala až začiatkom decembra, mala dĺžku 110 dní a posledná správa o podmienkach je z 3. apríla 2010. V sezóne bola zaznamenaná najvyššia hrúbka snehovej pokrývky 70 cm.

2010/2011 – prvý sneh 26. novembra už znamenal začiatok sezóny
Dĺžka sezóny podľa snehových správ bola 113 dní a trvala do 19. marca 2011 s maximálnou výškou snehu 60 cm.

2011/2012 – prvý sneh 9. decembra otvoril začiatok sezóny
Dĺžka sezóny podľa snehových správ bola 119 dní a trvala do 6. apríla 2012 s rekordne maximálnou hrúbkou snehu 220 cm na Martinských holiach ale na mnohých miestach bola zaznamenaná výška snehovej vrstvy viac ako jeden a pol metra.

2012/2013 – prvý sneh 7. decembra na začiatku sezóny
Dĺžka sezóny bohatej na sneh, kde bola hrúbka snehu často nad 100 cm a maximom 200 cm, podľa snehových správ bola rekordných 145 dní, čo je takmer 5 mesiacov. Záver sezóny bol zaznamenaný 1. mája 2013

2013/2014 – prvý sneh 1. decembra odštartoval doteraz najhoršiu sezónu
Dĺžka sezóny na našich horách podľa snehových správ bola 110 dní no okrem decembra, keď snehová pokrývka dosiahla max. hrúbku 80 cm už potom bola veľmi zlá s hrúbkou snehu v priemere len okolo 20 cm. Najhoršia sezóna za bilancované obdobie trvala do 20. marca 2014. Zlé snehové podmienky boli v celej strednej Európe, kde bolo zrušených niekoľko pretekov vo vytrvalostných behoch.

2014/2015 – prvý sneh 2. decembra znamenal začiatok sezóny
Dĺžka sezóny na našich horách podľa snehových správ bola 143 dní, čím sa radí medzi najdlhšie sezóny. Oproti predchádzajúcej zimnej sezóne bola táto podstatne lepšia dĺžkou aj množstvom snehu čo platí najmä pre vyššie položené lokality. Sezóna skončila 23. apríla 2015. Maximálna hrúbka snehu 120 cm.

2015/2016 – prvý sneh 28. novembra nesmelo odštartoval sezónu, ktorá bola v decembri veľmi slabá
Dĺžka sezóny na našich horách podľa snehových správ bola 150 dní, počítané od 28.11.2015 do 25.4.2016. Aj keď sa prvý sneh objavil napr. na Skalke už 15. novembra, no ten sa rýchlo roztopil. Dĺžkou patrila sezóna k najdlhším, no záver bol predĺžený výnimočným snežením pred koncom apríla. Výškou snehu bola sezóna len priemerná, skôr slabšia. Max. hrúbka snehu bola 70 cm.

2016/2017 – prvý sneh 6. októbra, ktorý sa za pár dní roztopil
Dĺžka sezóny na našich horách podľa snehových správ bola 165 dní, počítané od 11.11.2016 do 24.4.2017. Prvý sneh na ktorom sa dalo prebehnúť na bežkách sa však už objavil rekordne skoro. Napr. na Skalke už 6. októbra v hrúbke až 20 cm. Potom prišlo ešte jedno krátke obdobie v strede novembra, ktoré trvalo asi týždeň, keď sa dalo bežkovať. Hlavná sezóna potom naplno začala koncom novembra. Dĺžkou patrila sezóna k najdlhším a aj hrúbkou snehovej pokrývky v niektorých strediskách k tým lepším. Priam excelentné podmienky boli najdlhšie na Štrbskom Plese, kde to do rúk pevne uchopil Frenky. Spolu s technickým zasnežovaním tak boli v tomto stredisku podmienky na aké si už dlho nepamätáme. Aj situácia v našom najrozsiahlejšom bežkárskom stredisku, na Skalke pri Kremnici sa skonsolidovala a vďaka Romanovi boli trate upravované vždy, keď to bolo potrebné. Už chýba len to zasnežovanie. Sezóna skončila 25. apríla. Najvyššia hrúbka snehu bola uvedená 110 cm.

2017/2018 – prvý sneh 30. októbra vydržal niekoľko dní do začiatku novembra
Očakávaná minimálne 10 dňová teplá perióda snehovú vrstvu pomerne rýchlo zlikviduje.
Na skutočný štart sezóny si tak počkáme minimálne do polovice novembra? Uvidíme.

Teším sa spolu s vami na novú sezónu a ďakujeme všetkým, ktorí sa pričiňujú o úpravu tratí pre nás bežkárov.
Nezabudnime, že nič nie je zadarmo a tam, kde je vytvorený systém prispejme, každý podľa svojich možností na údržbu a úpravu tratí. Pomôžeme tak k zlepšeniu podmienok pre bežecké lyžovanie na našich horách.

Všetkým tiež vopred ďakujem za aktívny prístup a prispievanie do správ o snehových podmienkach. Veľmi nám to všetkým pomáha.

admin www.bezkar.sk

     
Levočské vrchy | 24.10.2017 | Marian Balaz | Čítané 1345x | 0 príspevkov v diskusii
Modernizácia areálu LNC- Levočské vrchy
Príprava na zimu!

Váženi športový priatelia. V uplnynulých dňoch a týždňoch u nás prebehla veľká rekonštrukcia a modernizácia bežeckých okruhoch v dĺžke 2.5 km a 3.3 km. Rekonštrukcia bežeckých tratí spočívala v rozšireni, splanírovani a zhutnení dotknutých okruhoch, odvodnení a drenáže, orezávke naletových drevín a zväčšeni a rozšíireni parkovacích plôch. Pred letom sme zrealizovali vybudovanie centralného lyžiarskeho štadióna v rozmeroch 70x 30m. Takže v zime vás privítame v uplne novom šate a na tratiach rozmerov pre svetový pohár, kedže trate teraz maju štandardnú šírku od 6 až po 10 metrov! Na buduci rok pokračujeme v predlžení 3.3 km okruhu na štandardný 5 km okruh.Viac vo fotogalerii.Na túto rekonštrukciu areálu čiatočne prispel aj Prešovský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu PSK- Severovýchod. Samozrejme nesmieme zabudnúť na mesto Levoča a obce Vyšné Repaše a Uloža na ktorých pozemkoch sa areál nachádza. Za čo im srdečne ďakujeme. A na záver- veríme, že vo februári 2018 privítame v našom areáli preteky Slovenského pohára v behu na lyžiach a slovenské bežecké lyžovanie dostane na mapu nové stredisko ktoré nebude slúžiť nie iba pre turistickú a bežnú verejnosť ale aj pre rozvoj vykonnostného a pretekárského bežeckého lyžovania.
Váš LNC Team!


     
  Levočské vrchy | 23.10.2017 | Roman Pavlík | Čítané 639x | 0 príspevkov v diskusii
Beh na Čremošnianske lazy
Beh

Klub bežeckého lyžovania Turčianske Teplice pozýva bežcov,turistov na Beh na Čremošnianske lazy,ktorý sa uskutoční 17.11.2017 v Turčianskych Tepliciach.Štart je pri pamatníku pod Bôrom,cieľ na Čremošnianskych lazoch.Bude zaradená aj kategória Nordic walking.Pre všetkých bude nachystané občerstvenie a bohatá tombola.Štartovné je 1 euro.

     
Informácie | 22.10.2017 | Karol Kováč | Čítané 2280x | 1 príspevok v diskusii
Bežkár.sk pred sezónou 2017/2018 s novým dizajnom
Prinášame aj niekoľko noviniek

Priatelia bežkári, so serverom Bežkár.sk už spolu vstupujeme do deviatej sezóny. Za tento čas sme si vďaka aktívnemu prístupu užívateľov, našli na našich stránkach množstvo užitočných informácií.
Keď som server zakladal, mal som za cieľ priniesť na Slovensko stránky, na ktorých si budú môcť priaznivci bežeckého lyžovania nájsť informácie o podmienkach na bežkovanie v oblastiach Slovenska a vymieňať si medzi sebou skúsenosti, zážitky a rady. Pred desaťročím bolo takýchto informácií a stránok žalostne málo, na Slovensku v tom čase nebol žiaden server, ktorý by sa tejto problematike venoval. Internet a médiá boli zaplnené informáciami o stave a hrúbke snehovej pokrývky v strediskách zjazdového lyžovania. Pre bežkárov takmer nič. Čakať, že sa niečo zmení v časoch, keď sa z bežeckého lyžovania nedá vytĺcť takmer žiaden biznis sa mi nechcelo.
Postupom času sa situácia zlepšila, vznikli sociálne siete, ktoré z časti začali plniť aj funkciu výmeny informácií medzi záujmovými skupinami. Nástupom smartfónov sa aj využívanie a šírenie informácií o podmienkach pre bežecké lyžovanie ďalej rozširuje. K informáciám sa tak vie záujemca dostať už priamo v teréne a zároveň vie okamžite reagovať a odovzdať svoje skúsenosti hneď ďalším záujemcom.
Aj keď Bežkár.sk zostáva stále na platforme PC, prinášame niektoré vylepšenia tak aby aj používanie na mobilných zariadeniach bolo prehľadnejšie. Rozšírenie na platformu Android zatiaľ nezamýšľame, no ani nevylučujeme.

Čo je teda okrem nového dizajnu a lepšej prehľadnosti stránok v aktuálnej verzii Bežkár.sk nove?

1. Zvýšili sme limit vo veľkosti pridávaných fotografií do článkov a snehových správ na 15 MB, čo prakticky znamená pridať akúkoľvek veľkú fotku. Odstránia sa tak problémy pri posielaní dnes už celkom veľkých súborov priamo po zaznamenaní fotky zo smartfónu.

2. Náhľady fotografií v článkoch a snehových správach sme upravili tak, aby nepresahovali cez váš monitor alebo šírku displeja na mobilnom zariadení.

3. V osobnom konte nájdete prehľad o vašej aktivite. Koľko ste pridali článkov, snehových správ a trás. Zároveň sa viete prepnúť z tejto stránky na ich editáciu.

4. V najbližšej dobe zrušíme diskusné fórum, ktorého návštevnosť bola veľmi nízka. Pridáme priamo na stránky sekciu Diskusie, kde si budeme môcť vymieňať skúsenosti, klásť otázky a diskutovať na témy, ktoré vás budú zaujímať.

5. Z ostatných zmien tie najvýznamnejšie sú, že vo formulári pri zadávaní snehových správ v časti popisu je k dispozícii veľké okno, takže máte lepší prehľad pri písaní textu, ďalej pri prehliadaní fotografií z článku sa zjednodušil ich náhľad.

S novou verziou sa trochu zmenil aj postup pridávania príspevkov. Podrobný popis nájdete na http://www.bezkar.sk/Navod.pdf.

Verím, že nová verzia stránok sa vám bude páčiť a v novej sezóne sa budeme na serveri Bežkár.sk často stretávať.

Poďakovanie za realizáciu upgrade stránok: http://rkservice.sk/

Administrátor www.bezkar.sk


     
Kremnické vrchy - Skalka | 11.10.2017 | Cyklo Santé | Čítané 1889x | 1 príspevok v diskusii
Pred zimnou sezónou na Skalke
Čo pripravujeme v Cyklo - Santé a na Skalke

Dovoľťe mi touto cestou oboznámiť všetkých priaznivcov bežeckého lyžovania a návštevníkov Kremnice - Skalky o tom, čo pripravujeme pred nadchádzajúcou zimnou sezónou.
Už počas uplynulej zimy sme sa aktívne postavili k úprave bežkárskych tratí (hlavne 5-kového okruhu a Inline dráhy) a pomocou vlastných mechanizmov - skútra s Gertrúdou a ratraku sme zabezpečovali každodennú (niekedy počasie vyžadovalo aj viackrát denne) úpravu tratí. Všetky použité PHM sme si hradili z vlastných zdrojov.
Hneď po skončení uplynulej zimnej sezóny som inicioval jednania s Mestskými lesmi Kremnica o potrebe výrubu stromov, ktoré zasahujú nad trať a bránia padaniu snehu a zároveň znečisťujú polámanými konármi upravené trate. Mestské lesy sa k problému postavili kladne a výrub zrealizovali. Po dohode všetky čistiace práce a dovypilovanie zabezpečujeme v spolupráci s Mestským klubom lyžiarov Kremnica svojpomocne brigádami. Rovnako sa nám počas leta podarilo zabezpečiť generálnu opravu ratraku, čo nás tiež stálo nemalé finančné prostriedky.
Pokiaľ ide o zlepšenie služieb u nás, v predajni Cyklo - Santé sa nám podarilo zriadiť prvý Fischer Nordic Racing Centrum na Slovensku.
viď link:

https://www.fischersports.com/sk_sk/dealerlocator/racingcenter/index/?country=SK

Čo a aké výhody to prinesie pre našich zákazníkov, to ešte dolaďujeme s Fischer - Ski Sport & Freizeit.
Ak sa nám podarí dotiahnuť niektoré záležitosti, plánujeme rozšíriť naše služby ohľadom servisu a požičovne bežkárskeho výstroja priamo na štadióne R. Čillíka. Tu tiež plánujeme robiť niekoľko testovacích a predvádzacích dní. O termínoch a značkách, ktoré si budete môcť otestovať budeme včas informovať na stránkach bežkar.sk, cyklosante.sk a na fb cyklosante. Naďalej budeme pokračovať v spolupráci s Nordic Academy a zabezpečovať základné aj zdokonaľovacie kurzy, výuky techniky behu na lyžiach.
Na záver si dovolím vyjadriť názor (aj presvedčenie), že koordinácia úpravy tratí medzi Mestom Kremnica, Mestským klubom lyžiarov Kremnica a nami v Cyklo - Santé sa podľa mňa ukázala uplynulú zimnú sezónu ako vcelku dobrá. Sme pripravení v tomto trende pokračovať a čo sa bude dať, tak postupne ešte vylepšovať.
Všetky informácie o úprave bežeckých tratí budeme počas zimnej sezóny poskytovať dennodenne na tomto portáli, na našej stránke, ako aj na stránke Mesta Kremnica.
Za Cyklo - Santé Roman Béreš

     

strana 6 7 8 9 10